Gdy mamy problemy ze słuchem

Zmysły człowieka są bardzo ważnym medium, jakie umożliwia nam kontakt ze światem. W przypadku, gdy nasze zmysły stają się zaburzone, szybko okazuje się, jak wielkie miały dla nas znaczenie.

Wówczas od razu powinniśmy się kierować do odpowiedniego specjalisty – laryngolog, okulista (i inni lekarze specjaliści) z pewnością nam pomogą.

Właściwie nie można powiedzieć, że któryś zmysł jest mniej ważny od innych – przykładowo gdybyśmy utracili nagle zdolność słyszenia, mielibyśmy bardzo duży problem – trudności w rozmowie, wysłuchaniu innych ludzi, słuchaniu ulubionej muzyki!

Metody leczenia wady słuchu

Oczywiście są metody, które pozwalają na przynajmniej częściowe przywrócenie słuchu, jednak zawsze lepszym sposobem są działania profilaktyczne niż leczenie. Żeby troszczyć się o słuch, koniecznie należy pamiętać o tym, by nie słuchać za głośno muzyki (niestety sprzyjają temu słuchawki wkładane do uszu i ruch uliczny, który sprzyja ciągłemu zwiększaniu głośności muzyki).

Uciążliwe dla zmysłu słuchu jest także uczestniczenie w bardzo głośnych koncertach.  Warto pamiętać nie tylko o tym, by nie słuchać głośnej muzyki na słuchawkach.

One thought on “Gdy mamy problemy ze słuchem

  1. Link

    Lekarze bija na alarm. Coraz wiecej dzieci ma problemy ze sluchem. Jezeli tak dalej pojdzie, nasze pociechy w wieku doroslym beda mialy sluch staruszka. Aby do tego nie dopuscic, zacznij dzialac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

51 + = 53